Novinky
19.9. 2023

Dětská hudební dvojice Karol a Kvído pokřtila třetí autorské CD

S příchodem školního roku připravila oblíbená hudební dvojice Karol a Kvído pro své fanoušky velkou novinku. Začátkem září vydala nové autorské CD s písničkami pro děti s názvem Tři přání. Kmotrou desky, která byla v neděli 17. září slavnostně pokřtěna v Divadle Lucie Bílé, se stala herečka a moderátorka Miluše Bittnerová.
 
Album Tři přání je v pořadí již třetí autorskou deskou oblíbené dětské hudební dvojice Karol a Kvído. Na novém CD naleznou malí i velcí posluchači celkem 11 písní, a to například Nočník, Roční období nebo Planety. Za jejich vznikem stojí osvědčený tým, který pracoval již na předchozích nahrávkách a v jehož čele stojí Karolina Gudasová Neuvirthová, představitelka Karol a autorka celého projektu Karol a Kvído. Na písních dále spolupracovali například Tomáš Dvořák, Daniel Vrba, Jary Tauber nebo Eva Gúthová. Hudebním producentem nahrávky je Ondřej Žatkuliak z Rooftop studia.
 
Mám velkou radost, že naše písničky a divadelní představení mají u dětí i rodičů takový úspěch. Vždy pro mě bylo důležité, aby Karol a Kvído děti nejen bavili, ale aby je také vzdělávali a tento cíl, doufám, splní i album Tři přání. Moc si přeji, aby si naši posluchači nové CD oblíbili, aby si na něj tancovali pro radost a aby jim písničky vždy vykouzlily úsměv na tváři,“ říká zpěvačka a herečka Karolina Gudasová Neuvirthová.
 
Nová deska byla slavnostně pokřtěna v neděli 17. září 2023 v pražském Divadle Lucie Bílé, které je v současné době domovskou scénou dětské hudební show Karol a Kvído. Od letošní divadelní sezóny tu diváci mohou vidět nové představení Dobrodružství začíná, kde ústřední dvojice v příběhu o tom, jak se Karol potkala s Kvídem, procestuje lidskou říši. Kvído se naučí, jak to chodí v lidském světě, a za odměnu ukáže Karol jeho pohádkový svět. V představení zazní nejznámější hity jako Pan Doktor Zub nebo O strašlivém draku, ale také nové písně, například Důležitá čísla, Planety nebo Hodiny. V době adventu se na jeviště Divadla Lucie Bílé vrátí také oblíbené sváteční představení Karol a Kvída Vánoční příběh.
 
Vedle nového CD, které je mimo jiné k poslechu také na streamovacích platformách, chystají Karol a Kvído řadu dalších novinek. Během podzimu například vzniknou hned čtyři videoklipy k písním z nové desky. Jeden z nich připravují ve spolupráci s Integrovaným záchranným systémem, takže se v dohledné době fanoušci rozhodně mají na co těšit.
 
CD Tři přání je možné zakoupit na oficiálním webu Karol a Kvída: https://shop.karolakvido.cz/cd-3-karol-a-kvido-tri-prani/
Vstupenky na představení Karol a Kvído: Dobrodružství začíná, které uvádí Divadlo Lucie Bílé, pořídíte na: https://www.divadloluciebile.cz/repertoar/karol-a-kvido--dobrodruzstvi-zacina/

Naši partneři

Mediální partneři

Načítám...