Novinky
8.1. 2024

Divadlo Lucie Bílé baví diváky i v roce 2024

Od rozsáhlé rekonstrukce a znovuotevření scény v pražské Karlově ulici uběhly pouhé dvě sezóny. Za tu dobu jsme však pro naše fanoušky zvládli připravit stálý repertoár a uvést hned několik úspěšných premiér. Které představení se v uplynulém roce okamžitě stalo diváckým hitem? A jaké má zlatá slavice se svou scénou plány do budoucna?
 
Zpěvačka Lucie Bílá je již mnoho let neodmyslitelnou součástí těch největších projektů na české muzikálové scéně. Není proto žádným překvapením, že prim v repertoáru jejího rodinného divadla hrají právě muzikály a že na své scéně loni potěšila fanoušky v pořadí již třetím hudebním počinem. Muzikál Srdeční záležitost, který doplňuje předchozí úspěšné hudební tituly Láska je láska a Maminy, se poprvé představil v září a okamžitě zaznamenal obrovský divácký úspěch.
 
Muzikálový hit americké písničkářky Amandy McBroom vypráví příběh Annie – ženy v domácnosti, která v jeden den oslaví padesáté narozeniny i třicáté výročí svatby. Do svého muže Steva se zamilovala na první pohled a oba se milují i o třicet let a dvě děti později. Jen zapomněli, jak to tomu druhému říci. Hlavní hrdinku v novém muzikálu ztvárňuje sama majitelka divadla a producentka muzikálu Lucie Bílá, v dalších rolích účinkují například Denny Ratajský, Robert Jícha, Markéta Schimmerová Procházková, Markéta Poulíčková nebo Peter a Kateřina Pechovi.
 
I v nadcházejícím roce 2024 má ale zlatá slavice se svou divadelní scénou velké plány. Naše divadlo posílí především svůj činoherní repertoár a v první polovině roku se tak na jeho prknech představí hned dvě nové komedie vznikající pod taktovkou osvědčené Agentury Harlekýn. První z nich, francouzskou inscenaci Jen pravdu, drahý v hlavních rolích s Danou Morávkovou, Janem Čenským, Josefem Cardou a Štěpánkou Křesťanovou, uvidí diváci poprvé již 15. února. Druhou komedii s názvem Co to píšeš, miláčku pak čeká premiéra 29. dubna a fanoušci divadla se v ní mohou těšit na Lenku Vlasákovou spolu s Miroslavem Etzlerem.
 
Středem naší pozornosti však bude především podzimní novinka – pikantní komedie Sladké neřesti… aneb Když ty, tak já taky. Hra Američana Kena Levina přenese diváky na luxusní plavbu po Středozemním moři, kde se manželé Larry a Jinx setkají s okouzlujícím párem celebrit herečkou Charlene a jejím manželem, moderátorem CNN Peterem. Během slovní přestřelky uzavřou Larry a Jinx vzrušující dohodu a navzájem si povolí „úlet“ právě s Charlene a Peterem. Netuší však, že manželství hollywoodské hvězdy a věčného sukničkáře je na pokraji rozpadu. Než se nadějí, dovede Larryho a Jinx jejich lehkovážná úmluva ke komickým komplikacím, kvůli kterým se musí uchýlit k nevěře, aby své manželství zachránili. Komedie Sladké neřesti bude vůbec prvním činoherním představením v samostatné produkci zlaté slavice. Slavnostní premiéru uvede Divadlo Lucie Bílé 17. září 2024.
 
Kompletní program Divadla Lucie Bílé, včetně možnosti on-line nákupu vstupenek, naleznete na našemu webu v sekci PROGRAM

Naši partneři

Mediální partneři

Načítám...