Novinky
24.10. 2022

Kalendář Lucie Bílé a Psí šance pomůže československým vlčákům

Známé tváře a českoslovenští vlčáci – to je spojení, které již po několikáté v řadě nabízí projekt spolku Psí šance Jedinečný kalendář. Přípravy na jeho nejnovější vydání vyvrcholily slavnostním křtem, který se uskutečnil 20. října 2022 v Divadle Lucie Bílé. Tváří a partnerkou kalendáře pro rok 2023, jehož kmotry se stali zpěvačka Marta Kubišová a herečka Dana Morávková s manželem Petrem Maláskem, je česká slavice Lucie Bílá.
 
Nezisková organizace Psí šance z.s. založená pěti dámami, které spojuje nejen přátelství, ale také touha pomáhat zvířatům, působí v Česku od roku 2014. Po úspěchu několika charitativních akcí zakotvil spolek zejména u projektu Jedinečný kalendář, který již pátým rokem propojuje známé české a slovenské osobnosti s jedinečným psím plemenem československý vlčák. A právě pro tento počin se nadchla také zpěvačka Lucie Bílá, která však není jen tváří nového kalendáře. Stala se rovnocenným partnerem projektu a na realizaci se podílela po technické i finanční stránce.
 
Charitativní kalendář Lucie Bílá a Psí šance 2023 obsahuje 12 exkluzivních fotografií Lucie Bílé s československými vlčáky. Autorkou portrétů, které vznikaly mimo jiné ve zpěvaččiných rodných Otvovicích, je fotografka Lenka Hatašová. Kalendář je možné zakoupit v tradiční nástěnné verzi a letos poprvé také ve stolní variantě. Výtěžek z jeho prodeje poputuje do Záchranné stanice pro československé vlčáky v Adamově u Brna, která se jako jediná v České i Slovenské republice stará právě o československé vlčáky v nouzi. V předchozích čtyřech ročnících kalendáře se přitom podařilo vybraným útulkům předat více než 650 tisíc korun, které byly využity mj. na technické zázemí, osvětlení celého prostoru nebo kvalitní oplocení areálu, kde nyní probíhá i převýchova a výcvik československých vlčáků.
 
Kalendář s československými vlčáky je teprve mým druhým kalendářem v celé kariéře. Chtěla jsem se proto spojit s někým, komu tím udělám radost a komu tím zároveň pomohu, takže jsem ráda, že jsem objevila právě neziskovou organizaci Psí šance a poznala skvělé dámy, které spolek vedou. Navíc jsem nadšená, že jsem mohla po nějaké době fotit s fantastickou fotografkou Lenkou Hatašovou. Doufám, že kalendář bude mít úspěch, abychom československé vlčáky v Adamově a lidi, kteří tam o ně pečují, podpořili co nejvíce,“ říká o spolupráci se spolkem Psí šance zpěvačka Lucie Bílá.
 
Československý vlčák je náročné a svéhlavé plemeno, které vzniklo zkřížením německého ovčáka a karpatského vlka. „Lidé za tímto plemenem často hledají krásu vlka s povahou pudla, což je kombinace, která nejde dohromady,“ usmívá se předsedkyně Psí šance Jana Klouparová. „Nevědomost, nedostatek času a nedůslednost nejčastěji vedou k tomu, že jsou tito psi v prvních třech letech života vráceni chovatelům, odvezeni do Záchranné stanice pro československé vlčáky nebo jednoduše uvázání někde v lese,“ vysvětluje. Právě do Adamova tak přivážejí československé vlky ze všech koutů Evropy. Majitelé stanice jim dávají druhou šanci na život – poskytnou jim nejen potřebnou lékařskou péči, ale také velmi důležitý čas na socializaci a převýchovu. Výtěžek z prodeje kalendáře 2023 bude použit zejména na renovaci kotců, které jsou vlivem počasí i aktivitou psů velmi opotřebené, a zároveň na chod celé záchranné stanice.
 
Jedinečný kalendář Lucie Bílá a Psí šance 2023, jehož zakoupením podpoříte československé vlčáky v nouzi, můžete objednat na: https://eshop.psisance.cz/pomoc-potrebnym/

Naši partneři

Mediální partneři

Načítám...