Novinky
12.2. 2024

Komedie Jen pravdu, drahý míří do Divadla Lucie Bílé

Naše Divadlo Lucie Bílé chystá ve spolupráci s Agenturou Harlekýn premiéru nové francouzské komedie Jen pravdu, drahý. Po úspěšné hře Mlčeti zlato půjde o již druhou inscenaci, ve které se jako manželský pár představí Dana Morávková a Jan Čenský. 
 
Komedie Jen pravdu, drahý vypráví brilantně rozehraný příběh čtveřice Pařížanů a jejich (ne)bezpečných vztahů. Michel musí lhát, protože jinak nedokáže ustát situaci, v níž už půl roku podvádí manželku s Alicí, ženou svého nejlepšího přítele Paula. Naštěstí mají dokonalý systém, takže na jejich poměr nikdo nemůže přijít a nikomu nepůsobí žádnou bolest. Jednou ale zavedený systém poruší a Michelova žena Laurence jako by začínala něco tušit. V tu chvíli naberou události nečekaný spád.
 
V hlavních rolích inscenace, která v originále nese název La Verité, se představí Jan Čenský s Danou Morávkovou jako manželé Michel a Laurence. Spolu s nimi se diváci mohou těšit také na Josefa Cardu jako Paula a Štěpánku Křesťanovou jako Alici.
 
Autorem komedie Jen pravdu, drahý je nejhranější francouzský dramatik současnosti Florian Zeller. Hlavní roli Michela psal autor přímo pro Pierra Arditiho, špičkového představitele pařížského komediálního herectví. Původní inscenaci režíroval zkušený Patrice Kerbrat, režie českého nastudování v překladu Michala Zahálky se ujal Antonín Procházka. Slavnostní premiéry se novinka zavedené Agentury Harlekýn v Divadle Lucie Bílé dočká 15. února 2024.
 
Mám opravdu radost, že do našeho repertoáru přibude další skvělá komedie, navíc s Danou Morávkovou a Janem Čenským. Oba v mém divadle již účinkují v inscenaci Mlčeti zlato a dobře vím, že diváci jsou po každém představení nadšení. Jsem si jistá, že u hry Jen pravdu, drahý tomu nebude jinak. Dorazte a uvidíte sami, těšíme se na vás,“ zve diváky do svého divadla majitelka a principálka Lucie Bílá.
 
Vstupenky na veškeré reprízy až do konce letošní divadelní sezóny jsou již v prodeji ZDE.

Naši partneři

Mediální partneři

Načítám...