Novinky
23.9. 2023

Lucie Bílá představuje svou Srdeční záležitost

Přípravy uvedení nového muzikálu Srdeční záležitost v Divadle Lucie Bílé pomalu směřují ke svému konci. Na jevišti scény v pražské Karlově ulici v těchto dnech pod vedením režiséra Antonína Procházky a choreografky Ivany Hannichové probíhají poslední zkoušky a ladí se finální detaily před slavnostní premiérou. Ta se uskuteční již ve čtvrtek 28. září v Den české státnosti.
 
Srdeční záležitost je v pořadí již třetím muzikálovým počinem v produkci zlaté slavice Lucie Bílé. Na scéně jejího divadla nový muzikál doplní předchozí úspěšné hudební tituly Láska je láska a Maminy. „Srdeční záležitost je třetí hudební inscenací, kterou v mém Divadle Lucie Bílé produkuji, a opět vím, že jsem nemohla vybrat lépe. Muzikál v sobě nese krásný, veselý i dojemný příběh, který není nijak komplikovaný a může se klidně stát komukoli z nás. Máme za sebou skvělé zkoušení s báječným tvůrčím týmem i hereckými kolegy a já si troufám říct, že už teď se nám všem Srdeční záležitost opravdu vryla pod kůži. Mám také velkou radost, že se nám dva roky od otevření nového Divadla Lucie Bílé postupně podařilo vytvořit stálý a pestrý repertoár, který oslovuje širší veřejnost. Do mého divadla nachází cestu stále více a více nových diváků a já jim za to velmi děkuji,“ říká majitelka divadla a producentka muzikálu Lucie Bílá, která v Srdeční záležitost zároveň ztvární hlavní hrdinku.
 
Muzikál vypráví příběh Annie – ženy v domácnosti, která v jeden den oslaví padesáté narozeniny i třicáté výročí svatby. Do svého muže Steva se zamilovala na první pohled a oba se milují i o třicet let a dvě děti později. Jen zapomněli, jak to tomu druhému říci. V muzikálu, který se s obrovským nadhledem a humorem se zamýšlí nad odvěkou hádankou zvanou „sebepoznání", zazní celkem šestnáct písní americké písničkářky Amandy McBroom, včetně jejího nejslavnějšího hitu oceněného mnoha Grammy „The Rose“. Hudební nahrávka těchto písní vznikla speciálně pro nastudování Divadla Lucie Bílé pod taktovkou skladatele a klavíristy Petra Maláska ve studiu Parta.
 
Českou premiéru muzikálu Srdeční záležitost (v originále Heartbeats The Musical) uvede Divadlo Lucie Bílé v překladu Adama Nováka již 28. září 2023. Půjde zároveň o vůbec první uvedení tohoto titulu na evropském kontinentu. Veškeré informace o muzikálu Srdeční záležitost, včetně termínů a předprodeje vstupenek, naleznete na: https://www.divadloluciebile.cz/repertoar/srdecni-zalezitost/

Naši partneři

Mediální partneři

Načítám...