Účinkující

Tereza
Hálová

Tereza se narodila do hudební rodiny 17. dubna 1980 v Praze. Už na základní škole účinkovala ve školní kapele Les Eleves (bicí nástroje, zpěv), se kterou natočila desku a jela dvě koncertní turné po Francii. Poté studovala Střední uměleckou školu ve Frýdlantu v Čechách, obor pěvecko-hudební a následně Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, kde vystudovala autorské herectví pod vedením Jaroslava Duška. Od svých 16 let koncertovala s kapelou Manon 15, se kterou v letech 97 - 98 absolvovala mezinárodní workshop v Čechách, Německu a Irsku.

V devatenácti vstoupila do kapely Laura a její tygři, kde působila dva a půl roku a natočila desku Rytmus. Byla členkou kapel Šum Svistu, Plavalaguna, Létající kapesníčky, první kapely Davida Krause a recesistických kapel Hrací Skřín a HS-NG. V letech 2003 - 2010 vystupovala ve výjimečných muzikálových představeních dnes již zaniknuvšího divadla Ta Fantastika - kultovní Excalibur (režie V. Morávek, hudba M. Pavlíček), Láska je láska (režie A. Procházka, hudba O. Soukup), Obraz Doriana Graye (režie J. Pokorný, hudba M. Pavlíček) a Elixír Života (režie J. Bednárik, hudba O. Soukup), v němž mimo jiné alternovala i hlavní roli Lucie Bílé.

Od roku 2002 do 2014 se datovala její spolupráce s Kamilem Střihavkou, s nímž zpívala v tomto období ve všech jeho kapelách – Woo-Doo Band, v legendárním BSP s Michalem Pavlíčkem a Otou Balagem, se kterou natočila live DVD, a od roku 2009 i se současnou Kamilovou kapelou Leaders.

V roce 2007 si ji režisér Miloš Forman vyhlédl do jedné z hlavních rolí, Tety z Liverpoolu, pro svou re-inscenaci jazzové opery Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Dobře placená procházka na prknech Národního Divadla, která se setkala s velkým ohlasem a v repertoáru se vyprodaná udržela přes 2 sezóny. Z tohoto představení zpracoval Miloš Forman pro kinodistribuci i filmový záznam s Terezou v obsazení, jehož slavnostní premiéru hostil MFF v Karlových Varech v roce 2009. Na scéně Národního divadla se Tereza setkala s Jiřím Suchým, který si ji vybral do třetího uvedení své hry Kytice v divadle Semafor do role Bludičky. Petr Píša, se kterým se Tereza seznámila na scéně Národního Divadla, ji v té době přizval jako sólovou zpěvačku do svého Big Bandu Zatrestband, v němž působí dodnes. Rok 2009 znamenal i účinkování s Richardem Müllerem na jeho Best of tour a také v představení Kladivo na čarodějnice v divadle Millenium.

V témže roce začala také vystupovat v projektu Symphony in Rock německého dirigenta Friedemanna Riehle, kde zpívala repertoár kapel Pink Floyd, Deep Purple, Queen nebo U2 v podání světových symfonických souborů. A díky tomuto projektu se s ní na podiu setkali např. Ian Gillen, Tony Cetinski nebo Filippos Pliatsikas.

V roce 2010 se zúčastnila ojedinělého projektu Dua Egon - koncertní verze filmu Trhák, který se jedenkrát představil divákům v pražském Lucerna music baru a za přítomnosti Zdeňka Svěráka byl následující léto uveden na MFF v Karlových Varech jako Pocta Ladislavu Smoljakovi.

V roce 2011 zpívala doprovodné vokály pro Demise Roussose v rámci jeho World Tour na koncertě v Lucerně, a v sólovém projektu frontmana kapely Krucipüsk Tomáše Hajíčka Kocour v troubě. V listopadu vyšlo album Ondřeje Škocha První Sníh, na němž Tereza nazpívala jednu z písní. Podobně spolupracovala i na dalších hudebních projektech (Michal Pavlíček, Chinaski, Le Monde, For Semafor, atd.). Hrála i v řadě videoklipů (Krucipüsk, Kamil Střihavka, Lucie Bílá, Roman Říčař, Hrací skříň Praha, atd.) a rovněž v několika záznamech divadelních nebo muzikálových představení (Elixír života, Obraz Doriana Graye, Dobře placená procházka, apod.) Na podzim 2012 nastoupila do Hudebního divadla Karlín do muzikálu Aida, o rok později do muzikálu Lucie - větší než malé množství lásky, a v roce 2014 i do Addams family. V únoru 2013 se stala spoluzakladatelkou hudební formace BB702, v níž přijala novou roli a výzvu - zpívající bubenice a spoluautorka písní.

V roce 2014 hrála v televizní povídce Škoda lásky, režiséra Jana Hřebejka a scénáristy Petra Jarchovského, což je úvodní příběh stejnojmenného cyklu povídek našich nejznámějších spisovatelů na téma láska. Zúčastnila se televizní soutěže Hlas Československa a začala spolupracovat s kapelou Booters. V průběhu letních prázdnin se na zámku Sychrov konal festival rytířských turnajů a šermířských klání Sychrov Fest, kde spoluúčinkovala.

Roky 2015 a 2016 přinesly nové výzvy v podobě role hraběnky Montekové ve slavné muzikálové verzi příběhu Romea a Julie od Gearda Presgurvica, hrané ve Fóru Karlín a později v divadle Hybernia, a také účinkování v muzikálových klasikách Evita a Hello Dolly v pražském Studiu Dva.

V roce 2017 přivedla na svět svého prvního syna a v roce 2020 druhého. Mezitím účinkovala v muzikálu Šíleně smutná princezna ve Studiu Dva, v divadle Hybernia v projektu The Greatest Showman a v dětském muzikálu Ferda mravenec. V Hudebním divadle Karlín nazkoušela další představení ( Sestra v akci, Dracula, Rebelové, Čas růží, Legenda jménem Holmes, Sněhová královna ).

Tereza nadále zpívá s big bandem Zatrestband, dále na korbě pojízdného pódia Petra Píši Orchestroj, v 7 muzikálech divadla Karlín, v divadle Semafor, v kapele Hrací skříň Praha. Od roku 2022 opět hraje roli Eržiky v muzikálu Láska je láska a opět zpívá s kapelou Laura a její tygři.

Ve volném čase chodí na houby nebo na ryby.

Kde vystupuje

Naši partneři

Mediální partneři

Načítám...