Novinky
24.11. 2022

Simona Stašová a Miroslav Etzler si poprvé zahrají manželský pár

Pražské Divadlo Lucie Bílé chystá již třetí letošní premiéru. Po úspěšných muzikálech Láska je láska a Maminy uvede svou první činohru, která vzniká v rámci produkční spolupráce zpěvačky a principálky Lucie Bílé s Agenturou Harlekýn. Komedie Třináct u stolu bude mít premiéru před koncem roku a v hlavních rolích představí Simonu Stašovou s Miroslavem Etzlerem.
 
Je Štědrý večer a manželé Madeleine a Antoine Villardierovi ve svém domě chystají slavnostní večeři pro vybranou společnost. Madeleine je pověrčivá a zoufale se snaží zabránit hrozícímu počtu třinácti lidí u stolu. Pokaždé, když se zdá, že je zasedací pořádek konečně vyřešen k její spokojenosti, nastanou komické situace vyplývající ze vztahů všech pozvaných hostů. Podaří se slavnostní večer zachránit anebo skončí katastrofou?
 
Komedie Třináct u stolu, jejíž autorem je francouzský spisovatel, scénárista a režisér Marc-Gilbert Sauvajon, slavila obrovský úspěch v Paříži, v Římě i po celé Evropě. V roce 1956 se dočkala filmového zpracování, kdy se v hlavních rolích představili tehdy oblíbení Micheline Presle a Fernand Gravey. V jedné z rolí pak dokonce debutovala pozdější velká hvězda Annie Girardot. Divadlo Lucie Bílé společně s Agenturou Harlekýn uvede komedii v české premiéře již 16. prosince 2022. Na výběru inscenace se přitom podílela sama představitelka hlavní role Simona Stašová.
 
Vždycky si vybírám texty, u kterých se směju už při prvním přečtení, mají ještě nějaký další rozměr a je tam pochopitelně krásná role pro mě. Není to vůbec jednoduché, takovou komedii najít, chce to velikou trpělivost a skutečně sednout a číst a číst a číst... Někdy to trvá dva tři roky, než na to pravé pro sebe kápnu. Na začátku tohoto roku se mi dostal do ruky úplně čerstvý překlad francouzské komedie Třináct u stolu, to když mi zavolal můj kamarád překladatel Saša Jerie, že by pro mě něco měl. Hned po prvním přečtení jsem mu okamžitě zavolala zpět: „Sašo, ta komedie je moje!" Je to pravá, nefalšovaná, pořádná komedie, kde máme všichni herci to takzvané 'maso na kosti' a můžeme se opravdu vyřádit. Je to herecká komedie. Plnokrevná. Odehrává se v Paříži na Štědrý večer a moje postava všemi osudy přítomných pěkně zamává. Také máme překrásné kostýmy, krásnou dekoraci a roztomilou hudbu. Už se opravdu moc těším,“ říká o nové komedii herečka Simona Stašová.
 
Režisérem inscenace, kterou do češtiny přeložil Alexander Jerie, bude Vladimír Strnisko. V hlavních rolích komedie Třináct u stolu se pak vůbec poprvé na jednom jevišti setkají Simona Stašová a Miroslav Etzler jako manželé Villardierovi. V dalších rolích se diváci mohou těšit například na Simonu Postlerovou, Miroslavu Pleštilovou, Julii Štandera, Nelu Štefanovou, Otta Rošetzkého, Čestmíra Gebouského, Martina Cikána nebo Kryštofa Zapletala. „Na Mirka Etzlera jsem měla políčeno už dlouho, jen jsem čekala, až budu mít v ruce právě tuhle komedii. Mirek je nejenom vynikající herec, pěkný chlap, na kterého je na jevišti pěkný pohled, ale především má smysl pro humor, dokáže se nádherně shodit, nebere se tak moc moc vážně a je to opravdový parťák. Má v sobě spoustu nádherný energie, kterou dokáže předat jak hereckému partnerovi, tak divákovi do hlediště. Cítím, že se k sobě na jevišti ohromně hodíme. Přijďte se sami přesvědčit,“ zve diváky na komedii Třináct u stolu Simona Stašová.
 
Těší mě, že první činohra, kterou v našem rodinném divadle produkuji, vzniká v úzké spolupráci právě s takovou hereckou osobností, jako je Simona Stašová. Je to pro mě velká radost a čest zároveň. Vybrali jsme krásnou komedii a skvělý realizační tým, takže věřím, že Třináct u stolu čeká stejný úspěch jako naše muzikály Láska je láska a Maminy,“ říká majitelka divadla a producentka komedie Třináct u stolu Lucie Bílá.
 
Vstupenky je možné již nyní rezervovat na webu Divadla Lucie Bílé. Kompletní program je k dispozici na: https://www.divadloluciebile.cz/program/
 

Naši partneři

Mediální partneři

Načítám...